Top Event 2015. Konkurs na najciekawszy event roku

widok na scenę eventową

Po raz pierwszy Forum Branży Eventowej odbyło się 14 stycznia 2016 r. w Centrum Targowo – Kongresowym MT Polska w Warszawie. Mimo, że była to pierwsza edycja wydarzenia i zorganizowano ją w ekspresowym tempie, miała wiele mocnych punktów, m.in. merytoryczne bogactwo części panelowej, dużą liczbę interesujących wystawców czy świetne warunki do intensywnego networkingu (moderowane sesje networkingowe i after party). Branża eventowa doceniła też konkurs dla organizatorów eventów na najlepszy projekt zrealizowany w 2015 r.

Zasady konkursu

Celem konkursu było wyłonienie i wyróżnienie realizacji o charakterze eventowym, która w poprzednim roku była najciekawsza i najpełniej spełniła wyznaczone cele. Na wygraną miały szanse te projekty, które doskonale wypełniały cele firmy, kreowały jej wizerunek i miały pozytywny wpływ na odbiorców.

Prawo do zgłoszenia wydarzenia do konkursu TOP Event 2015 mieli zarówno klienci, uczestnicy, jak i jego organizatorzy, jednak musieli dokonać tego podczas trwania Forum Branży Eventowej 2016. Jedynym wymogiem było uczestnictwo osoby zgłaszającej i firmy, która zrealizowała event w FBE. O przyznaniu nagrody i statuetki Top Event 2015 zdecydowało jury złożone z osób uznanych w branży eventowej.

Zwycięskie projekty

Do konkursu zgłoszonych zostało 11 realizacji eventowych, a jego wyniki zostały ogłoszone podczas After Party Forum Branży Eventowej 2016.

Pierwsze miejsce zajęło multimedialne, interdyscyplinarne widowisko zatytułowane „Wawel. Alchemia Światła”. O jego wyjątkowości stanowiło połączenie nowoczesnych środków, takich jak visual art i 3D mapping ze sztuką (żywą muzyką, malarstwem, tańcem, śpiewem, literaturą oraz scenerią zamku). Wysoką jakość zapewnili zarówno znakomici artyści (aktorzy, tancerze i muzycy), jak fachowcy od multimediów i efektów świetlnych. Pomysłodawcą i zleceniodawcą wydarzenia był TAURON Dystrybucja S.A., który zorganizował je we współpracy z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Za realizację odpowiedzialna była firma Visualsupport.

Decyzją jury drugie miejsce zajęła „Promocja Polskich regionów” w trakcie Expo w Mediolanie. Organizatorem wydarzenia była Polska Organizacja Turystyczna współpracująca z regionem małopolskim, świętokrzyskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, lubelskim oraz gminami nadmorskimi i Warszawą. Celem realizacji była promocja Polski i przyciągnięcie do kraju większej liczby zagranicznych turystów.

Trzecie miejsce przypadło „Kongresowi Telewizji Światłowodowej”. Podczas Kongresu spotkali się eksperci branży TV, nadawcy, operatorzy ISP i operatorzy kablowi, którzy brali udział w prelekcjach i dyskutowali o telewizji światłowodowej, ale też bawili się podczas imprezy „Galaktyczny Haloween”. Organizatorem była firma EVIO Polska, realizatorem ITBC Communication, a partnerem strategicznym Orange Polska.

Konkurs Top Event 2015 cieszył się dużym zainteresowaniem branży i szybko zyskał miano prestiżowego. Podczas kolejnych edycji Forum Branży Eventowej pomysł był kontynuowany, a w 2019 r. nawet rozszerzony, gdyż ogłoszono go w 2 kategoriach. Top Event Nagroda przyznawana jest nadal przez wybrane jury, natomiast Top Event Nagroda Branży - przez internautów.


To nie jest oficjalna strona Forum Branży Eventowej
Kontaktowy adres e-mail: kontakt @ forumevential . pl
Szablon: DreamTemplate